Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Zanim pójdziesz nad wodę, sprawdź Serwis kąpieliskowy

Sezon kąpielowy w Polsce rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 30 września. Przez te cztery miesiące poszczególni organizatorzy mogą otwierać swoje kąpieliska - na cały sezon albo tylko jego część. Jakość wody w kąpieliskach bada Państwowa Inspekcja Sanitarna. Wyniki badań możesz sprawdzić w Serwisie kapieliskowym.

Znajdź swoje kąpielisko

Obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Kiedy klikniesz w wybrane kąpielisko, zobaczysz komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska.

Jeśli kąpielisko jest aktywne, czyli sezon kąpielowy już się w nim rozpoczął, możesz odczytać pełną wersję raportu zawierającego m.in. dane o:

  • jakości wody
  • infrastrukturze kąpieliska
  • kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpieliska

Jeśli kąpielisko jest nieaktywne, pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport będzie dostępny po jego otwarciu.

Badania wody

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska. Następnie organizator wykonuje nie mniej niż trzy badania (dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni – nie mniej niż dwa) w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska. Przerwa między badaniami nie może przekraczać miesiąca.

Jakość wody w kąpielisku możesz sprawdzić on-line od 1 czerwca do 30 września.

 

Źródło: GIS

Polski Czerwony Krzyż Rekrutuje!

Cytologia w ciąży. Dlaczego jest tak ważna?

Warto bawić się z dziećmi

Czym zajmuje się NFZ? Po co mi ubezpieczenie zdrowotne? Jak korzystać z IKP? | Lekcje z NFZ

Kampania społeczna "Planuję Długie Życie" - aktywność fizyczna

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!