Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Lekarze apelują: Infekcje w natarciu! Chrońmy siebie i innych!

Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej pękają w szwach! Powodem są zmasowane infekcje. Poczekalnie pełne są kaszlących pacjentów. O zakażenie nietrudno! – Gdy bakterie i wirusy są wszędzie, musimy chronić siebie i innych! A jak to zrobić?! Odpowiedź jest prosta! Przed wejściem do przychodni załużmy maseczki! Tylko one mogą zapobiec paraliżowi w służbie zdrowia. Pamiętajmy, że zagrożony jest również personel. A chory lekarz to… brak lekarza! Chora pielęgniarka to… brak pielęgniarki! – podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Już pod koniec ubiegłego roku lekarze PPOZ apelowali o powrót do maseczek w przychodniach. Dziś, w związku ze znacznym wzrostem infekcji, również wywołanych przez wirusy grypy i COVID-19, maseczki powinny stać się obowiązkiem każdego odpowiedzialnego pacjenta.

– Notujemy mnóstwo zakażeń grypopodobnych, które rozprzestrzeniają się błyskawicznie. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo zakażenia się w kolejce do lekarza, albo... w gabinecie lekarskim! Jesteśmy chorzy – nie narażajmy innych! Szczególnie tych najsłabszych, z obniżoną odpornością, którzy przyszli po poradę z innych powodów, niż grypa, czy COVID-19. Bądźmy odpowiedzialni, bo dojdzie do sytuacji, że nie będzie miał kto nas leczyć! – ostrzega Bożena Janicka.

 

Źródło: PPOZ

Jak reagować na złość i histerię dziecka? | Wirtualna Poradnia Pedagogiczna #MAMYNATORADĘ

Czy smutek to depresja? Co czuje osoba z depresją? Jak jej pomóc?

"Rak. To Się Leczy" 2024

„Po złej stronie mocy” – drugi odcinek animowanego serialu kampanii społecznej „Zdrowie? Ogarniam TO!”

Kampania społeczna "Planuję Długie Życie" - HPV

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!