Program treningowy w aplikacji mobilnej mojeIKP
Kompleksowy program treningowy NFZ „8 tygodni do zdrowia” jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości i stanu zdrowia.
Aplikacja w 8 tygodni, krok po kroku, poprowadzi użytkownika w kierunku poprawy kondycji i zdrowia. Co więcej, jak przekonują jej twórcy, jest to rozwiązanie dla wszystkich, także dla osób, które nie ćwiczą regularnie lub chorują przewlekle.
Poza planami treningowymi aplikacja zapewnia dodatkowe opcje, które pozwolą ocenić, w jakiej jest się kondycji, lub czy jest konieczność odbycia konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem ćwiczeń. Chodzi o test wydolnościowy, czyli test chodu Rockport, ankietę PAR-Q oraz skalę Borga. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi.
Aby rozpocząć program wystarczy uruchomić w swoim telefonie bezpłatną aplikację mojeIKP. Po zalogowaniu wybrać zakładkę „profilaktyka”, a następnie kliknąć „8 tygodni do zdrowia”. Na ekranie pojawi się plan treningów na każdy tydzień wraz z instruktażem video.
Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem. Kolejne tygodnie ćwiczeń będą zależeć od postępów i stanu zdrowia ćwiczącego.