Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Internetowy konkurs o zdrowiu dla uczniów

Już 1 grudnia rozpoczną się zmagania w pierwszym Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ). Mogą wziąć w nim udział uczniowie z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do utrzymania dobrej kondycji - poinformował resort zdrowia.

Internetowy konkurs skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 11 do18 lat – uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i I-IV szkół ponadpodstawowych. Tematem testu jest zdrowie i postawy, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia, a w szczególności profilaktyka przeciwnowotworowa.

Konkurs rozpocznie się 1 grudnia 2022 r. i potrwa do 31 marca 2023 r. Mogą w nim wziąć udział klasy (pięciu uczniów klasy stworzy drużynę), a także szkoły (o ile z jednej szkoły w konkursie wezmą udział przynajmniej trzy klasy) z całej Polski.

O’SzToZ jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia prowadzonej pod hasłem „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” skierowanej do dzieci i młodzieży. Na zwycięzców testu – klasy i szkoły – czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ) na stronie Planuję Długie Życie.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

POLIPRAGMAZJA – dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich?

Badania kliniczne. Skupiamy się na tym, co najważniejsze (spot 2)

Badania kliniczne. Skupiamy się na tym, co najważniejsze

Te nowotwory dotyczą co 3-go mężczyzny. Profilaktyka może uratować Ci życie

Kampania społeczna "Zobacz człowieka"

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!