Wydarzenie

17
November

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych

Otwarte zajęcia online poprowadzą eksperci z międzynarodowym doświadczeniem w swoich dziedzinach badawczych, mający jednocześnie praktykę w obszarze popularyzacji nauki. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji webinaria pozostaną przystępne dla szerokiego grona odbiorców, bez utraty wartości merytorycznej.

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia online:

  • Jak mikroskopia elektronowa pomaga nam zrozumieć ewolucję SARS-CoV-2 – dr Antoni Wróbel – 17 listopada (wtorek) godz. 17.00;
  • Nagroda Nobla i COVID-19: Jak wykryć koronawirusa przy pomocy CRISPR – dr Magdalena Richter – 19 listopada (czwartek) godz. 17.00;
  • Samoloty przyszłości – rewolucja, a nie ewolucja w lotnictwie – dr Artur Jarząbek – 24 listopada (wtorek) godz. 16.00;
  • Od przypadkowego odkrycia do rezonansu magnetycznego. Historia nadprzewodnictwa – dr Michał Kępa – 27 listopada (piątek) godz. 16.00.

Do uczestniczenia w webinariach nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania lub zakładanie konta w jakiejkolwiek aplikacji. Wystarczy dostęp do sieci i dowolna przeglądarka internetowa. Instrukcja, jak wziąć w nich udział znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

– Program ADAMED SmartUP od lat popularyzuje nauki ścisłe oraz przyrodnicze wśród polskich uczniów i wspiera w rozwoju tych najbardziej zaangażowanych. W tym roku śmiało wkroczyliśmy w sferę nauki zdalnej. Latem w formie online zorganizowaliśmy obóz naukowy, na którym nie zabrakło ćwiczeń praktycznych i samodzielnie realizowanych eksperymentów. Dzisiaj zaś organizujemy kolejny cykl otwartych webinariów. Mimo niełatwych czasów chcemy zapewnić ciekawej świata młodzieży jak najszersze możliwości rozwoju ich pasji – podsumowuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Prowadzący spotkań online to jednocześnie wieloletni wykładowcy programu ADAMED SmartUP, a tematy ich zajęć odpowiadają zagadnieniom omawianym m.in. na obozie w ramach 4 grup: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka, fizyka i nowe technologie. Jak wskazuje organizator webinaria stanowią przedsmak tego, co program naukowo-edukacyjny oferuje polskim utalentowanym nastolatkom.

Na pełnowymiarową przygodę z 7. edycją programu mają szansę wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat. Przejście przez kilkuetapową rekrutację pozwala zdobyć zaproszenie na obóz naukowy, a także uczestnictwo w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych i możliwość ubiegania się o stypendium finansowe. Pierwszym krokiem na tej drodze jest zarejestrowanie się do gry rekrutacyjnej online. Gracze z najwyższą liczbą punków zostaną poproszeni o wypełnienie aplikacji, potwierdzających ich osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie w naukę. Ostatecznie Rada Naukowa, w ramach rozmów kwalifikacyjnych, wyłoni 50 uczestników obozu naukowego. Punkty w grze można zbierać do 15 stycznia 2021 r.

 

Źródło: informacja prasowa
9 November, 2020

Najnowsze wydarzenia

23

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych zaprasza do udziału w 11. Forum Pacjentów Onkologicznyc...

11. Forum Pacjentów Onkologicznych
Czytaj dalej...
12

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma już po raz 14. zaprasza na bieg, w którym w...

Onkobieg - Razem po zdrowie!
Czytaj dalej...
8

8-20 września 2021r. on-line

To przedsięwzięcie edukacyjne skierowane jest do pacjent...

Forum Serce Pacjenta
Czytaj dalej...

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Zapisz się do newslettera!