Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Wakacyjny Poradnik Pacjenta - Urlop w czasie epidemii

Tegoroczne wakacje całkowicie różnią się od poprzednich, które znamy. Pandemia koronawirusa zdecydowanie zmieniła plany wakacyjne części z nas i z pewnością ze względu na utrudnienia jakie spotkają nas podczas wyjazdu za granicę większość swój urlop spędzi w kraju.

Dlatego biuro RPP przygotowało tegoroczną, szóstą już wersję „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta”  pod kątem epidemii. W poradniku znajdziecie praktyczne porady i informacje czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać żeby się nie zarazić,  jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina także co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Pamiętajmy, że niezależnie czy jesteśmy na wakacjach czy nie, jeśli korzystamy ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta przysługują nam zawsze i powinniśmy je znać.

Biuro RPP w poradniku przypomina żeby przed wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiedną ilość leków, które przyjmujemy na stałe oraz podpowiada jak należy postąpić, w sytuacji kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie.

Zajrzyj do „Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” a dowiesz się o wiele więcej.

 

Źródło: Biuro RPP

Jak zarejestrować się na szczepienie przez system e-Rejestracji?

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

Szczepienie to nie tylko Twoja sprawa!

Jakie leczenie przerwali Twoi Rodzice?

Jak badać piersi?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!