Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

W GIS zainaugurowano akcję „Nie płać zdrowiem za urodę"

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął akcję edukacyjną dotyczącą wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej.

Celem akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” jest edukowanie zarówno profesjonalistów z salonów kosmetycznych, jak i ich klientów na temat zagrożeń związanych z niespełnianiem standardów bezpieczeństwa. A także informowanie, jakie standardy powinny być w gabinetach spełnione.

GIS chce uświadamiać społeczeństwo jak bezpiecznie korzystać z salonów beauty, aby docelowy efekt był taki jaki faktycznie pożądamy – poprawa naszego wyglądu bez uszczerbku na zdrowiu! Salony beauty dbające o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów otrzymają specjalne naklejki, które będzie można przykleić na swój gabinet.

Naklejka będzie oznaczała, że dany salon dobrowolnie bierze udział w akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” i jest miejscem, w którym priorytetowo dba się nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie i higienę klientów! Dzięki temu łatwiej będzie namierzyć miejsca, w których zdrowie i bezpieczeństwo ludzi to sprawa „wagi państwowej”.

Ze strony GIS można pobrać materiały informujące o planach higieny dla salonów kosmetycznych, studiów tatuaży i salonów fryzjerskich.

 

Źródło: GIS

Jak zarejestrować się na szczepienie przez system e-Rejestracji?

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

Szczepienie to nie tylko Twoja sprawa!

Jakie leczenie przerwali Twoi Rodzice?

Jak badać piersi?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!