Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Urodziny dziecka można już zgłosić przez internet

Od 1 czerwca zgłoszenie narodzin dziecka możliwe jest już nie tylko osobiście podczas wizyty w urzędzie, ale także za pośrednictwem internetu - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję - wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór - pójść do urzędu lub zgłosić dziecko online.

Rodzic, który będzie rejestrował narodziny przez internet musi mieć aktualny Profil Zaufany. Następnie na stronie www.obywatel.gov.pl wybiera usługę, z której chce skorzystać. Po zalogowaniu, system prosi o potwierdzenie, że jest się matką/ojcem dziecka. Następnie - o zweryfikowanie danych. Kolejny krok, to zarejestrowanie narodzin potomka. To czego potrzeba na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat, imię dziecka, numer aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jest się w związku małżeńskim). Kolejny krok to wybór adresu, pod którym ma być zameldowane dziecko oraz sposobu odebrania dokumentów. Do wyboru jest skrzynka na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłka tradycyjną pocztą. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym).

 

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

#WspólneŚwięta

Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia – rak płuca

Listopad miesiącem świadomości raka prostaty. Badaj się regularnie!

Niebo. Kampania Obudź się! Uwaga = życie

Recepty lubią sobie odlecieć – poznaj Internetowe Konto Pacjenta

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!