Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Światowy Dzień Zdrowia: TOP 5 aplikacji w służbie zdrowia

„Zdrowie pod ręką” – tak w skrócie można byłoby opisać modę na aplikacje poświęcone opiece zdrowotnej. Nie da się ukryć, że Polacy coraz chętniej korzystają z rozwiązań z zakresu e-zdrowia.

E-medycyna nabrała tempa, każdego roku na rynku pojawiają się nowe aplikacje medyczne, które ułatwiają życie pacjentom.

Zdrowie priorytetem dla Polaków

Zdrowie jest najważniejsze – tak wynika z raportu Centrum Badań Marketingowych Indicator, który został przeprowadzony na 600 osobach (w różnym wieku i z niejednakowym wykształceniem).

Polacy stawiają nie tylko na swoje zdrowie, ale także bliskich. Coraz chętniej decydujemy się na zdrowy styl życia: uprawiamy sport, rezygnujemy z przetworzonego jedzenia, korzystamy z porad ekspertów.

Mobilne zdrowie

Pacjenci szukający nowych sposobów na zdrowie poszli o krok dalej i zdecydowali się na aplikacje medyczne. Zaawansowane technologie nie tylko wspierają nas w byciu fit & eco w odżywianiu, ale przede wszystkim w leczeniu.

Na rynku IT nie brakuje aplikacji, które dbają o zdrowie i bezpieczeństwo lekowe Polaków, np. przypominają o godzinie przyjęcia leków czy też o ich składzie.
Poniżej prezentujemy 5 bezpłatnych aplikacji dostępnych na systemy Android i iOS. Zostały one stworzone z myślą o osobach ceniących wygodę czy też potrzebujących fachowej bazy informacji.

5 aplikacji, które warto mieć na smartfonie z okazji Światowego Dnia Zdrowia:

Ceny Leków – aplikacja pozwala na znalezienie tańszego zamiennika danego leku – wydawanego zarówno na, jak i bez recepty.

Lek Seniora – dostarcza informacje o bezpłatnych lekach objętych programem 75+.

Weź Dawkę – aplikacja dba o systematyczne przyjmowanie leków – jednak nie tylko przypomina nam o wzięciu leku, ale także pozwala na dodawanie notatek.

Szczepienia – aplikacja przypomina o wszystkich obowiązkowych i zalecanych szczepieniach – w momencie, gdy pociecha osiągnie odpowiedni do nich wiek.

MyDr Diabetologia – aplikacja skierowana do osób chorujących na cukrzycę. Pozwala na prowadzenie elektronicznego dzienniczka pomiarów glukozy, współpracuje z: OneTouch Select Plus Flex™, GLUCOMAXX® CONNECT oraz CONTOUR®PLUS ONE.

Należy jednak pamiętać, że aplikacje, znajdujące zastosowanie w ochronie zdrowia, tylko wspierają proces leczenia i poprawiają jego jakość. Nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z lekarzem.


#WspólneŚwięta

Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia – rak płuca

Listopad miesiącem świadomości raka prostaty. Badaj się regularnie!

Niebo. Kampania Obudź się! Uwaga = życie

Recepty lubią sobie odlecieć – poznaj Internetowe Konto Pacjenta

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!