Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Śniadanie wielkanocne to nawet 1500 kcal

Święta wielkanocne to czas, gdy jemy, jemy i… jemy, między innymi tradycyjne, ciężkostrawne żury, kiełbasy i mazurki. A może tak choć raz nie odkładać postanowień zdrowotnych na bok? Wystarczy kilka kuchennych trików, a potrawy wielkanocne będą lekkie i pozostaną smaczne.

Aby obniżyć kaloryczność świątecznych potraw, nie potrzebujemy specjalnych umiejętności kucharskich. Po pierwsze, mądrze wykorzystujmy majonez. Mieszajmy go z jogurtem naturalnym i używajmy w niewielkich ilościach. Pamiętajmy przy tym, że majonez, „choć jest niekorzystnie postrzegany, bo zawiera sporo tłuszczu, to powstaje na bazie oleju rzepakowego, więc są to tłuszcze zdrowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Katarzyna Zadka, dietetyk marki Winiary.

Wywar na domowy żurek warto schłodzić i zebrać nadmiar tłuszczu. Jeśli chodzi o dodawaną śmietanę, wybierajmy tę, która ma go najmniej.

Istną bombą kaloryczną są świąteczne ciasta. „W internecie są dostępne bardzo ciekawe przepisy na mazurki na bazie płatków owsianych, podawane z musem owocowym zamiast lukru, czy na babki na bazie jogurtu” – zauważa ekspertka. Podczas przygotowywania ciast używajmy mąki pełnoziarnistej.

Ponadto wybierajmy chude wędliny i inne mięsa, a farsz do jajek róbmy z warzyw. Nie strońmy też od sałatek oraz świeżych warzyw, które są doskonałymi dodatkami na każdy dzień, również świąteczny. I co najważniejsze, nie zapominajmy o spacerach.

Wesołych Świąt!Źródło: infoWire.pl

Razem Dla Serca - Bo Liczy Się Czas

MaybeBaby - Łuszczyca i macierzyństwo mogą iść w parze

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony #koronawirus❓

Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

Nowe zasady ochrony przed koronawirusem - co musisz wiedzieć?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!