Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Raport „E-zdrowie oczami Polaków"

Do lekarza umówimy się on-line, o wizycie przypomni sms, a lekarz wystawi nam elektroniczną receptę. Zdaniem Polaków, tak będziemy leczeni w publicznej służbie zdrowia. Niestety, jeszcze nie tak prędko - na takie „luksusy” możemy liczyć dopiero za 10 lat. Na razie za drzwiami gabinetu lekarskiego czeka nas szara rzeczywistość. Lekarz podczas przeciętnej, trwającej 20 minut wizyty ponad 16 przeznacza na tzw. papierkową robotę. Na zbadanie pacjenta zostają mu niecałe 4 minuty. Takie niezbyt optymistyczne wnioski płyną z raportu „E-zdrowie oczami Polaków”, wykonanego na zlecenie LekSeek Polska oraz Gabinetu drWidget.

Na szczęście, raport pokazuje, że Polacy w ocenie systemu opieki zdrowotnej nie są aż takimi pesymistami. Zdecydowana większość ankietowanych twierdzi, że cyfryzacja służby zdrowia i idący z nią w parze rozwój telemedycyny pozytywnie wpłyną na życie społeczne. Co ciekawe, najwięcej korzystnych zmian widzą ludzie starsi. Nie obawiają się oni nowych technologii i chcieliby korzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak e-recepta czy e-zwolnienie.

Czy będzie to możliwe wcześniej niż za 10 lat? Jest szansa, że tak. Cyfryzacja służby zdrowia, dotąd nieustannie odwlekana, nabiera tempa. Pod koniec pierwszego kwartału 2018 r. w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt e-recepty. Miejmy nadzieję, że to początek zmian, na które wszyscy czekamy.

Zapraszamy do lektury raportu [ plik PDF ]

Kampania Ministerstwa Zdrowia skierowana do kobiet

Czadowy Film - film w ramach akcji Obudź Czujność

PINK LIPS PROJECT - kobiety kobietom o profilaktyce

Nie serwuj sobie choroby!

KREW NA RĘKACH, czyli jak nie zakazić się u lekarza

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!