Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Powstała ogólnopolska mapa placówek stomatologicznych, które działają pomimo epidemii

Na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego opublikowano mapę placówek, które przyjmują pacjentów, pomimo trwającego stanu epidemii. Jak zaznacza PTS, które wsparło projekt, wielu gabinetom udało się stworzyć bezpieczne warunki umożliwiające leczenie pilnych przypadków.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zwróciło uwagę, że ze względu na rozprzestrzenianie się SARS-Cov-2, część gabinetów stomatologicznych w kraju ograniczyła swoją działalność lub w ogóle przestała przyjmować pacjentów. Jak zaznaczono, wielu placówkom udało się jednak stworzyć bezpieczne warunki pracy, które umożliwiają przyjmowanie pacjentów pilnie wymagających leczenia.

Placówki, które przyjmują pacjentów, zostały umieszczone na opublikowanej mapie. Strona daje również możliwość zgłaszania nowych placówek przez właścicieli praktyk.

Autorami mapy są: lekarz dentysta Olga Sowińska oraz technik dentystyczny Rafał Szymelfejnik. Projekt wsparło i pomogło rozbudować Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

"To była spontaniczna decyzja. W pierwszej fazie stworzyliśmy mapę dla kolegów po fachu, którzy zmuszeni do ograniczenia swojej działalności leczniczej w obawie o zdrowie pacjentów i własne, szukali miejsc, do których mogliby skierować swoich pacjentów" - zaznaczają autorzy projektu w informacji opublikowanej na stronie PTS. W kolejnym kroku, do mapy dodano formularz dla właścicieli gabinetów.

Mapa gabinetów oraz formularz zgłoszeń są dostępne pod adresem https://pts.net.pl/gabinety/.

Jak podkreśla PTS, które przygotowało wytyczne związane z zabezpieczeniem personelu medycznego oraz pacjenta, mapę opracowano w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk. Zaznaczono jednak, iż umieszczenie na niej gabinetu nie oznacza, że jest on placówką rekomendowaną przez PTS.

Źródło: PAP/Marcin Chomiuk

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony #koronawirus❓

Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

Nowe zasady ochrony przed koronawirusem - co musisz wiedzieć?

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem

Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!