Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Powstała mapa szpitali psychiatrycznych i Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego

Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia stworzył mapę szpitali psychiatrycznych i Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Mapa dostępna jest na stronie internetowej >> pacjent.gov.pl

Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci oraz ich rodziny w czytelny i intuicyjny sposób mogą znaleźć przydatne informacje dotyczące szpitali psychiatrycznych, oddziałów klinicznych, oddziałów psychiatrycznych w szpitalach ogólnych, zakładów opiekuńczo-leczniczych o profilu psychiatrycznym, ośrodków uzależnień i wszystkich innych podmiotów leczniczych, które sprawują całodobową opiekę psychiatryczną lub odwykową.

Na mapie można również wyszukać kontakt do Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, pracowników Biura Rzecznika Praw Pacjenta, których na co dzień możemy spotkać na terenie szpitali psychiatrycznych.

Rzecznicy zapewniają pacjentom pomoc w dochodzeniu ich praw związanych z przyjęciem, leczeniem, warunkami pobytu oraz wypisaniem ze szpitala, współpracują także z rodzinami pacjentów. Rzecznicy mają możliwość m.in. wstępu na oddziały, występowania do kierownika placówki w sprawach pacjentów zgłaszających problem oraz wglądu w ich dokumentację medyczną. Na chwilę obecną swoją funkcję Rzecznicy pełnią w 220 szpitalach psychiatrycznych na terenie naszego kraju.

Pacjenci oraz ich bliscy, w sytuacji gdy będą potrzebowali pomocy lub chcieli zasięgnąć informacji o prawach pacjenta zawsze mogą skorzystać z pomocy Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego lub zadzwonić na numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Rzecznik Praw Pacjenta zachęca także do kontaktu poprzez oficjalne kanały Rzecznika Praw Pacjenta w mediach społecznościowych, wszystkie linki dostępne są na górze strony internetowej RPP.

 

Źródło: RPP

Razem Dla Serca - Bo Liczy Się Czas

MaybeBaby - Łuszczyca i macierzyństwo mogą iść w parze

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony #koronawirus❓

Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

Nowe zasady ochrony przed koronawirusem - co musisz wiedzieć?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!