Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

MyDr Diabetologia – niezbędnik każdego cukrzyka

Masz cukrzycę? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię aplikacja mobilna MyDr Diabetologia. Dzięki niej prześlesz dane z glukometru na telefon i stworzysz przejrzysty dzienniczek pomiarów glukozy. Aplikację pobierzesz zupełnie za darmo.

MyDr Diabetologia współpracuje z glukometrami obsługującymi technologię Bluetooth, w tym m.in. z OneTouch oraz Contour Plus One. Przy ich pomocy uzyskasz precyzyjne pomiary poziomu glukozy we krwi. Następnie – korzystając z MyDr Diabetologii – w mgnieniu oka przeniesiesz je z glukometru na telefon. Jak nawiązać połączenie pomiędzy urządzeniami? Szczegółową instrukcję „krok po kroku” znajdziesz w aplikacji, w zakładce „Urządzenia”, w dziale „Pomoc”.

Skopiowane dane, czyli wyniki pomiarów wraz z datami i godzinami ich wykonania, aplikacja przedstawi w czytelny sposób: w postaci listy i wykresu. W razie potrzeby możesz także ręcznie wprowadzić swoje wyniki badań. W tym celu należy kliknąć w ikonę z symbolem „+” znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. Wówczas pojawi się krótki formularz z czteroma polami do uzupełnienia („Czas”, „Glukoza”, „Węglowodany” oraz „Insulina”).

Oczywiście aplikacja zapamiętuje wyniki pomiarów glukozy, zarówno te skopiowane z glukometru, jak i te wprowadzone ręcznie – można je przeglądać w dowolnym momencie. W analizie wyników badań pomoże Ci przejrzysty wykres wygenerowany przez MyDr Diabetologię, umożliwiający podgląd danych z konkretnego dnia, tygodnia albo miesiąca. Wykres uwzględnia minimalny i maksymalny poziom cukru uznawany przez Ciebie za prawidłowy. Dzięki temu błyskawicznie zorientujesz się, czy Twoje wyniki odbiegają od wartości progowych czy nie. Limity podaje się podczas rejestracji, ale w razie potrzeby można je edytować w ustawieniach.

Prosta, intuicyjna obsługa aplikacji z pewnością nie przysporzy Ci nawet najmniejszych trudności. Jej zaletą jest także szybkość działania i niezawodność oraz miła dla oka grafika. Jako użytkownik masz wpływ na dalszy rozwój MyDr Diabetologii – podziel się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami z jej twórcami. W tym celu wyślij wiadomość za pośrednictwem aplikacji. Koniecznie podaj swój adres e-mail, a zostaniesz poinformowany o wprowadzeniu zaproponowanej przez Ciebie zmiany.

Jeśli zatem masz cukrzycę, to nie czekaj ani chwili – już dziś pobierz bezpłatną aplikację ze sklepu App Store albo Google Play. Wypróbuj jej możliwości i stwórz swój własny elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy.

Kampania Ministerstwa Zdrowia skierowana do kobiet

Czadowy Film - film w ramach akcji Obudź Czujność

PINK LIPS PROJECT - kobiety kobietom o profilaktyce

Nie serwuj sobie choroby!

KREW NA RĘKACH, czyli jak nie zakazić się u lekarza

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!