Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Jesteś w ciąży? Sprawdź, które leki przysługują Ci za darmo

Wrześniowa lista refundacyjna uwzględnia 114 produktów najczęściej stosowanych przez przyszłe mamy. Sprawdź, czy zażywany przez Ciebie lek od teraz otrzymasz za darmo! W tym celu skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus albo z wyszukiwarki dostępnej pod adresem www.lekiciazaplus.pl.

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Komu przysługują darmowe leki? Wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Jeśli zatem jesteś w ciąży i chcesz mieć szybki dostęp do informacji o ww. lekach refundowanych, to koniecznie pobierz bezpłatną aplikację mobilną Leki Ciąża Plus.

  • Korzystaj z wyszukiwarki: wpisuj nazwy leków albo substancji czynnych.
  • Zapomnij o ulotkach leków: wszystkie niezbędne informacje poda Ci aplikacja. Sprawdzisz tutaj m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania i działania niepożądane.
  • Przeglądaj nie tylko opisy darmowych leków (oznaczonych dopiskiem “Ciąża Plus”), lecz także wszystkich innych dopuszczonych do obrotu w Polsce.
  • Dodawaj leki do “Ulubionych”, jeśli chcesz mieć jeszcze szybszy dostęp do ich opisów.
  • Korzystaj z wyszukiwarki chorób i weryfikuj, które produkty stosowane są w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Jeśli jednak nie jesteś miłośniczką mobilnych rozwiązań, możesz również odwiedzić stronę www.lekiciazaplus.pl, gdzie znajdziesz analogiczną wyszukiwarkę leków i chorób. Dodatkowo serwis oferuje aktualności, najważniejsze z perspektywy przyszłych rodziców.

Zarówno aplikacja, jak i serwis podlegają regularnej aktualizacji i zawsze podają dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Masz 60 lat lub więcej? Zgłoś się na szczepienie przeciw COVID-19

Koronawirus. Chroń siebie i najbliższych, aby nie stracić tego co najcenniejsze!

Numer alarmowy to nie infolinia, a SOR to nie przychodnia

Numer alarmowy 112

Masz skierowanie na szczepienie, a w Twojej okolicy nie ma już dostępnych terminów?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!