Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Jesteś w ciąży? Od teraz niektóre leki możesz otrzymać za darmo

Do wrześniowej listy refundacyjnej po raz pierwszy została dołączona lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży (lista ciąża+). Znalazło się na niej 114 produktów m.in. wszystkie refundowane insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron.

- Pracę nad dołączeniem nowych leków do tej listy dalej trwają i będzie ona odpowiednio modyfikowana w najbliższych miesiącach - zapewnił wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Dostęp do bezpłatnych leków od 1 września mają wszystkie kobiety w ciąży od momentu jej stwierdzenia (niezależnie od ścieżki poczęcia) przez lekarza posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii lub lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji, lub położną podstawowej opieki zdrowotnej, lub położną w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (poradni położniczo-ginekologicznej) do 15 dni po planowanej dacie porodu.


Uprawnienia do wystawiania recept z kodem uprawnień „C” posiadają lekarze ginekolodzy lub położne, którzy stwierdzili ciążę, jak również inni lekarze lub położne – na podstawie zaświadczenia wystawionego przez osobę stwierdzającą ciążę oraz po zweryfikowaniu z wykorzystaniem Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych informacji o przyjmowanych przez pacjenta dotychczas lekach, a także wyrobach medycznych i środkach spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

 

Masz 60 lat lub więcej? Zgłoś się na szczepienie przeciw COVID-19

Koronawirus. Chroń siebie i najbliższych, aby nie stracić tego co najcenniejsze!

Numer alarmowy to nie infolinia, a SOR to nie przychodnia

Numer alarmowy 112

Masz skierowanie na szczepienie, a w Twojej okolicy nie ma już dostępnych terminów?

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!