Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Chorzy na EB otrzymają bezpłatnie potrzebne opatrunki

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że pacjenci cierpiący na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) wszystkie niezbędne opatrunki otrzymają całkowicie za darmo. Szef resortu zdrowia w poniedziałek spotkał się z chorymi.

Ministerstwo Zdrowia zajęło się sprawą po apelu rodziców dzieci chorych na EB, którzy zwracali uwagę, że od 1 lipca drastycznie wzrosły ceny opatrunków, które są najczęściej używane przez chorych. Za tę samą liczbę i rodzaj opatrunków jeszcze w styczniu 2015 r. trzeba było zapłacić 372 zł, do końca czerwca płacono 4 014 zł miesięcznie, a od 1 lipca aż 6 114 zł.

Do sprawy włączył się również Rzecznik Praw Dziecka, który wnosił, by resort zdrowia w trybie pilnym przeprowadził analizę problematycznych zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem ww. choroby tak, by doprowadzić do zmniejszenia kosztów ponoszonych przez rodziny.

W poniedziałek (8 lipca) z chorymi na EB spotkał się minister Szumowski. W rozmowie z dziennikarzami szef resortu zdrowia poinformował, że ministerstwo zapewni pacjentom kompleksową opiekę. Chorzy mają dostać wszystkie produkty potrzebne do leczenia tej ciężkiej choroby. W ciągu najbliższych dni ma się zebrać specjalny zespół złożony z pacjentów oraz przedstawicieli ministerstwa i NFZ, który opracuje listę potrzebnych produktów.

Rozwiązanie będzie dotyczyło ok. 100 chorych, którzy zupełnie za darmo, podczas wizyty lekarskiej otrzymają indywidualny zestaw terapeutyczny.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Numer alarmowy 112

Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia - rak piersi, rak szyjki macicy

Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia – rak płuca

Listopad miesiącem świadomości raka prostaty. Badaj się regularnie!

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!