Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Chór medyków nagrał polską wersję hitu "Shallow" Lady Gagi [WIDEO]

Cover piosenki „Shallow” Lady Gagi w wykonaniu żeńskiego chóru Medici Cantares z Bydgoszczy, ma zwrócić uwagę na problem depresji. Do piosenki powstał także teledysk.

- Za sprawą COVID-19 z dnia na dzień zostały zawieszone nasze codzienne aktywności, każdego dnia konfrontujemy się z lękiem, niepewnością i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Według badań aż u jednej trzeciej osób pozostających w izolacji istotnie pogarszało się samopoczucie, a to doprowadzić może do depresji - przypominają członkinie Medici Cantares, które opublikowały cover piosenki Lady Gagi "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy".

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia z chorobą zmaga się ponad 350 mln ludzi, co czyni ją jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1 mln osób. Wciąż nie umiemy jednak swobodnie rozmawiać o tej chorobie, a 81 proc. badanych twierdzi, że depresja jest chorobą wstydliwą i nie należy się z nią afiszować.

- My, Chór Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach. Do współpracy zaprosiliśmy naszych śpiewających kolegów, aby symbolicznie podkreślić, że to właśnie mężczyźni częściej dokonują skutecznych prób samobójczych. Dbajmy o siebie, pamiętajmy o innych, nie wstydźmy się prosić o pomoc! - namawiają chórzystki z Medici Cantares.

Szukajmy też wsparcia u specjalistów:

1. Poradnie Zdrowia Psychicznego – bez skierowania.
2. Psychiatryczna Izba Przyjęć – w przypadku stanu zagrożenia życia, nasilonych myślach samobójczych.
3. Regionalne Centrum Interwencji Kryzysowej- szukaj punktu w Twojej okolicy.
4. Fundacja Itaka - która prowadzi Antydepresyjny Telefon Zaufania (numer: 22 484 88 01) oraz udziela szerokiego wsparcia osobom chorującym na depresję jak i ich najbliższym.

Więcej informacji znajdziesz:

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne
https://stopdepresji.pl/​

 

Chrońmy dzieci przed zatruciem lekami!

Higiena cyfrowa czyli profilaktyka e-uzależnień

Mężczyźni też płaczą

#OstatniaProsta

Profilaktyka chorób odkleszczowych

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!