Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Braster z opinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

System Domowej Profilaktyki Raka Piersi BRASTER, otrzymał opinię ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Towarzystwo, zrzeszające czynnych zawodowo położników-ginekologów, uznało zastosowaną w systemie BRASTER metodę termografii kontaktowej jako badanie uzupełniające w stosunku do takich metod diagnostycznych jak mammografia czy USG gruczołu piersiowego.

- Uzyskanie opinii ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników to dla naszej firmy przełomowe wydarzenie potwierdzające, że środowisko lekarzy zgadza się z rolą Systemu BRASTER (w profilaktyce raka piersi) jaką od samego początku obraliśmy sobie za cel. Widzimy, że prowadzone od przeszło kilku lat działania mające na celu budowanie świadomości urządzenia wśród lekarzy i samych kobiet przynoszą pozytywne rezultaty. Codziennie obserwujemy zmianę podejścia lekarzy do termografii kontaktowej. Coraz więcej przedstawicieli środowiska medycznego zna nasze Urządzenie i określa je jako skuteczną metodę uzupełniającą w stosunku do takich badań jak mammografia czy ultrasonografia – tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A.

Podstawę do wydania opinii przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników stanowiły wyniki zakończonych badań klinicznych spółki (THERMA-ALG) oraz obserwacji własnych dokonanych przez członków Towarzystwa po analizie danych uzyskanych od 50 kobiet, które użytkowały system BRASTER przez okres 12 tygodni.

Autorzy opinii nadmienili, iż System BRASTER został oceniony przez użytkujące go kobiety jako bardzo przyjazna i komfortowa metoda samokontroli piersi w warunkach domowych. Ponadto nie zauważono żadnych skutków ubocznych podczas jego zastosowania. Podkreślono również, iż w momencie kiedy brak jest jednoznacznych rekomendacji dotyczących wykonywania badań przesiewowych raka piersi u kobiet poniżej 50 roku życia, metoda ta w połączeniu z badaniem USG może stanowić interesujący algorytm diagnostyczny schorzeń piersi.

Opinia ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotycząca Systemu Braster to ważny dowód wsparcia dla innowacyjnej technologii w obszarze profilaktyki raka piersi. Pokazuje to, że środowisko medyczne otwiera się na nowe metody wspierające wczesną diagnostykę chorób piersi. Obecnie BRASTER uruchamia na rynku polskim kolejne kanały sprzedaży. Spółka chce rozwijać się mocniej w obszarze B2B.

Równolegle BRASTER prowadzi działania, które zmierzają do wejścia w najbliższym czasie na pierwsze rynki zagraniczne. Rozmowy w sprawie sprzedaży lub pilotażu systemu toczą się na wielu rynkach na całym świecie.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Nowotwór ten jest olbrzymim problemem społecznym nie tylko w Polsce, ale stanowi również ogromne obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej na całym świecie.

Zapal czerwoną lampkę - kampania STOP FASD

Spot kampanii ODKRYJ POZNAJ ZAAKCEPTUJ Żabka

Namówili go by skoczył na główkę...

Jak zarejestrować się jako dawca komórek macierzystych? | Fundacja DKMS

Czerniakowe Abecadło: D jak Duży rozmiar

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!