Wszystko
Profilaktyka
Dieta i żywienie
Ciąża
Uroda
Psychologia
Dziecko
Leki i suplementy
KOMUNIKATY

Artykuł

Anna i Robert Lewandowscy otworzyli wyremontowany Oddział Rehabilitacji CZD

3 września br. w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej IPCZD. W uroczystości udział wzięli Dyrekcja IPCZD, Zespół Oddziału Rehabilitacji, Pacjenci i ich Opiekunowie oraz Anna i Robert Lewandowscy – główni darczyńcy, którzy na remont przekazali 500 000 zł.

Jak poinformował IPCZD, dzięki przekazanym środkom przez Anię i Roberta Lewandowskich, na Oddziale Rehabilitacji zostały wyremontowane sale chorych, wymienione sufity na sufity kasetonowe, ściany zostały zabezpieczone nową okładziną, zostały wymienione grzejniki, oraz zwiększono ilość łazianek i przeprowadzono gruntowny remont już istniejących. Remont wpłynął na poprawę warunków bytowych i sanitarnych, jak również na zwiększenie komfortu pobytu pacjentów i ich opiekunów w salach chorych.

Po oficjalny otwarciu oddziału mali pacjenci mieli okazję spędzić czas z darczyńcami.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ani i Robertowi Lewandowskim, którzy już od kilku lat odwiedzają naszych Pacjentów to już druga wizyta w Klinice Rehabilitacji, wcześniej odwiedzili naszych Pacjentów w Klinice Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, w Klinice Onkologii oraz w Klinice Neurochirurgii. Każde takie spotkanie wzbudza dużo pozytywnych emocji, radości i ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych małych Pacjentów, jak również dla ich opiekunów” - czytamy w komunikacie placówki.

Ania i Robert z okazji swoich 30-tych urodzin postanowili po raz kolejny wesprzeć finansowo Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Tym razem pomoc otrzyma Klinika Neurochirurgii, w której leczonych jest ponad 1 500 chorych dzieci rocznie, wykonywanych jest ok. 660 operacji m.in.: nowotwory mózgu i kanału kręgowego, wodogłowie, przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych, padaczka lekooporna. Na chwile obecną z urodzin Ani i Roberta Lewandowskich wpłynęło 136 950,00 zł i 5 000,00 EUR., a kolejne środki nadal wpływają.


Źródło: IPCZD

Jakie leczenie przerwali Twoi Rodzice?

Jak badać piersi?

Bezpieczni w czasie epidemii - Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?

Noś maseczkę - zdrowy rozsądek nic nie kosztuje!

ALERT UDAROWY 2020

BMI
Masa ciała
kg
Wzrost
cm
Wynik
00.00
Wprowadź dane

Najnowsze

Zapisz się do newslettera!